گزارش سفر به هشتمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک ایران ... read more

سفر علمی به تهران، عسلویه و بوشهر ... read more

برگزاری هفتمین کنفرانس ملی برنامه ریزی و مدیریت شهری ... read more

گزارش سفر به هفتمین کنفرانس کنگره انجمن ژئوپلیتیک ایران ... read more

سفر علمی به همایش ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران ... read more

اخبار:   

انجمن ژئوپلیتیک ایران شعبه خراسان رضوی - دانشگاه فردوسی مشهد
دیدار با دکتر طلوعی مدیر شبکه جهانی جام جم مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

روز29دی ماه طی جلسه ای که در تهران و بین اساتید و دانشجویان جغرافیای سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر طلوعی مدیریت محترم شبکه جهانی جام جم برگزار شد، ایشان به بیان نکات مفیدی در مورد ژئوپلیتیک اطلاعات و تاثیرگذاری رسانه ها، به ویژه ماهواره ها بر ذهن مخاطبان، پرداختند.ایشان مهمترین تهدید فرهنگی-اجتماعی را ماهواره دانستند که حتی تهدیداتی را نیز در حوزه های سیاسی و امنیتی نیز پدید می آورد.

3333untitled

 

 

 

ادامه مطلب

 
سفر علمی دانشجویان کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد به تهران، عسلویه و بوشهر مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

در راستای اهداف و وظایف شعبه انجمن ژئوپلیتیک ایران در خراسان رضوی و به منظور آشنایی دانشجویان کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد، سفر علمی 6 روزه ای به سرپرستی دکتر هادی اعظمی، استادیار جغرافیای سیاسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد، به مقصد تهران، عسلویه و بوشهر از تاریخ 29/10/1391 لغایت 4/11/1391 برگزار شد. در این سفر جناب آقای دکتر عباس طالب زاده شوشتری، رئیس محترم دانشکده ادبیات و علوم انسانی به همراه 13 نفر از دانشجويان كارشناسي ارشد جغرافيايي سياسي دانشگاه فردوسي مشهد حضور داشتند.

11111133333ادامه مطلب

 
سفر علمی به عسلویه و بوشهر مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

به حول و قوه الهی و به همت اساتید گروه جغرافیای سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد دانشجویان تحصیلات تکمیلی گروه جغرافیای سیاسی دانشگاه قرار است در تاریخ 1391/10/29 سفر علمی بازدید از منطقه  استراتژیک خلیج فارس و همچنین منطقه ژئواکونومیک عسلویه را شروع کنند. در این سفر علمی که به مدت 4 روز به طول خواهد انجامید اساتید و دانشجویان رشته جغرافیای سیاسی از نزدیک با این مناطق مهم و استراتژیک آشنا خواهند شد. این بازدید میدانی به دانشجویان کمک خواهد کرد که دید فضایی مناسبی نسبت به این مناطق پیدا کرده و تحلیل هایی که در آینده در مقالات و پژوهش های خود راجع به این مناطق ارائه می دهند بیشتر به واقعیت های فضایی آن نزدیک باشد. 

555555

 

 

  ادامه مطلب

 

 

 

 

 

 
برگزاری انتخابات شاخه دانشجویی انجمن ژئوپلیتیک در دانشگاه فردوسی مشهد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

طی جلسه ای با حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی گروه جغرافیای سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد در اتاق جلسات دانشکده ادبیات و علوم انسانی ، اعضاء هیئت ریسه شاخه دانشجویی انجمن ژئوپلیتیک ایران در دانشگاه فردوسی مشهد انتخاب شدند. در این جلسه در ابتدا جناب آقای دکتر اعظمی سرپرست محترم انجمن ژئوپلیتیک ایران شعبه خراسان رضوی به اهمیت و نقش و جایگاه این شاخه دانشجویی پرداختند ، در ادامه آقای دکتر زرقانی سرپرست شاخه دانشجویی انجمن در دانشگاه مشهد به تبیین جایگاه حقیقی و حقوقی شاخه دانشجویی پرداختند و کلیاتی از چگونگی فعالیت این شاخه را تسریح کردند. در ادامه آقای رضوی نژاد مسئول دفتر انجمن به گزارش کارهایی صورت گرفته در سالهای گذشته در این شاخه پرداختند و لزوم توجه بیش از پیش اساتید و دانشجویان را به این شاخه خواستار شدند.

 ادامه مطلب

 
سفردانشجویان و اساتید جغرافیای سیاسی دانشگاه فردوسی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

5به منظور شناخت، تبیین و تشریح قابلیتها و ابعاد کاربردی رشته جغرافیای سیاسی و شاخه های تخصصی آن از جمله ژئوپلیتیک در زندگی فردی و گروهی انسان ها و نیز رفع نیازهای عموم مردم و حکومت ها در برآوردن نیازهای اساسی شهروندان و تأمین منافع ملی و اداره بهینه امور کشور، انجمن ژئوپلیتیک ایران اقدام به برگزاری همایش ملی جغرافای سیاسی کاربردی نمود.از این رو دانشجویان و اساتید رشته جغرافیای سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد برای شرکت در این همایش  ملی  که در دانشگاه تربیت مدرس تهران در تاریخ 18 مهر ماه برگزار گردید شرکت کردند. دانشجویان و اساتید این دانشگاه در این همایش ملی مقالات خود را ارائه کردند و طبق برنامه قبل از بازگشت به مشهد مقدس از مناطق استراتژیک گوناگون دریای خرز نیز بازدید هایی صورت گرفت.

 

 
<< شروع < قبلی 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 بعدی > انتها >>

صفحه 20 از 20

فصلنامه علمی پژوهشی

 

fasl name

برای مشاهده تمامی شماره ها و همچنین ارسال مقالات اینجا را کلیک کنید

عضويت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از جدیدترین مطالب و تغییرات سایت خود آگاه میشوید.نظر سنجي

شعبه انجمن ژئوپلیتیک ایران در خراسان رضوی را چگونه ارزیابی می کنید؟
 

معرفی کتاب

stories.majazinsp_95

جغرافیای سیاسی فضای مجازی

نویسنده: دکتر محمد‌رضا حافظ‌نیا ناشر: انتشارات سمت. تاریخ نشر: زمستان 1390

...

stories.news.esteratejinsp_95

جغرافیای استراتژیک ایران - جلد دوم

نویسنده:  دکتر عزت الله عزتی ناشر: انتشارات سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح

...

stories.news.geo karbordinsp_95

ژئوپلیتیک کاربردی

این کتاب که به مناسبت برگزاری مراسم نکوداشت مقام علمی دکتر محمد‌حسین پاپلی‌یزدی به چاپ رسیده

...

stories.news.j.s.marznsp_95

جغرافیای سیاسی مرزهای ایران

نویسنده: ستاد فرماندهی مرزبانی ناجا، دفتر تحقیقات کاربردی ناشر: ستاد فرماندهی مرزبانی ناجا

...

stories.news.khateratnsp_95

خاطرات محمد‌رضا حافظ‌نیا

نام کتاب: خاطرات محمد‌رضا حافظ‌نیا ناشر: انتشارات سوره مهر این مجموعه خاطرات محمدرضا حافظ‌نیا از ارتش، دانشگاه، زندان و ..

 

ارسال آنلاین مقالات

submit_papers_03trace_btn