انتخاب شایسته رئیس شعبه انجمن ژئوپلیتیک ایران در خراسان رضوی به عنوان استاد نمونه دانشگاه فردوسی مشهد ... read more

سفر علمی به دهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک ایران و بیرجند ... read more

سفر علمی فرهنگی خلیج فارس ... read more

جشن روز معلم و تقدیر از زحمات اساتید جغرافیای سیاسی دانشگاه فردوسی ... read more

انتخابات هیئت مدیره انجمن ژئوپلیتیک ایران شعبه خراسان رضوی ... read more

اخبار:   

ادامه سفر علمی دانشجویان کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد به تهران، عسلویه و بوشهر مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط majid.ramezanpour   
يكشنبه ، 15 بهمن 1391 ، 10:08

در راستای اهداف و وظایف شعبه انجمن ژئوپلیتیک ایران در خراسان رضوی و به منظور آشنایی دانشجویان کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد، سفر علمی 6 روزه ای به سرپرستی دکتر هادی اعظمی، استادیار جغرافیای سیاسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد، به مقصد تهران، عسلویه و بوشهر از تاریخ 29/10/1391 لغایت 4/11/1391 برگزار شد. در این سفر جناب آقای دکتر عباس طالب زاده شوشتری، رئیس محترم دانشکده ادبیات و علوم انسانی به همراه 13 نفر از دانشجويان كارشناسي ارشد جغرافيايي سياسي دانشگاه فردوسي مشهد حضور داشتند.

روز اول30/10/1391: در تهران و طی جلسه با جناب آقای دکتر طلوعی مدیر محترم شبکه ی جهانی "جام جم"، مباحث مختلفی پیرامون ژئوپلیتیک اطلاعات، تاثیرگذاری ماهواره ها بر اذهان مردم، علل جذابیت آنها و همچنین استراتژی های مد نظر مسئولان شبکه به منظور مقابله با آنها مطرح گردید. در حاشیه نیز بازدیدهایی از باغ موزه ی دفاع مقدس، باغ موزه ی قصر و برج میلاد صورت گرفت.

3333untitled4444

روز دوم1/11/1391: بعد از تهران، مقصد بعدی گروه، منطقه ویژه ی اقتصادی انرژی عسلویه بود. برنامه با دیدار از مرکز همایش های بین المللی خلیج فارس آغاز شد. در ادامه بازدید ازتاسیسات فازهای 15 و16 و 2 و3 پالایشگاههای گازی و همچنین پالایشگاه پتروشیمی برزویه صورت گرفت، در این بازدیدها اطلاعات ارزشمندی در مورد ژئوپلیتیک انرژی و همچنین پدافند غیرعامل در مورد حفاظت از تاسیسات مطرح گردید.

888833333

روز سوم 2/11/1391: با حضور در منطقه دوم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران(نداجا) در بوشهر و دیدار با امیر عباسیان(فرمانده منطقه دوم دریایی ارتش) برنامه های پیش بینی شده ادامه یافت. در این جلسه امیر عباسیان ضمن اشاره به نقش کلیدی و استراتژیک نیروی دریایی در دفاع مقدس به بیان نکاتی در مورد اهداف و چشم اندازهای مدنظر نیروی دریایی به منظور استفاده راهبردی از دریا پرداختند. بعد از این جلسه بازدیدهایی از موزه ی مردم شناسی بوشهر و موزه ی خلیج فارس در دفاع مقدس و نیز دیدار از کنسولگری بریتانیای سابق که به عمارت کلاه فرنگی مشهور است، صورت گرفت.

000000

روز چهارم 3/10/1391 : بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر انجام گرفت و به طرح مباحث گوناگون پیرامون اهمیت انرژی هسته ای و نیز کلیاتی در مورد تاسیس، تجهیزات و نحوه ی فعالیت این نیروگاه پرداخته شد.

11111177777

 

روز پنجم 4/10/1391: پس از پایان برنامه های پیش بینی شده در استان بوشهر، بازگشت به تهران و بازدید از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در دستور کار قرار گرفت. در این بازدید جلسه ای با جناب آقای دکتر مدیری، معاون محترم سازمان برگزار شد و توضیحات ایشان پیرامون بخشهای مختلف سازمان و فعالیتهای آن بود. در این جلسه آقای دکتر عباسی نیزاطلاعات بسیار مفیدی در مورد مرزهای ایران و تحدید حدود آنها بیان نمودند. جناب آقای مهندس تحریری به تشریح پروژه ی مدرنیزاسیون مرزهای ایران با عراق پرداختند. در حاشیه این جلسه بازدیدهایی ازبخش های داخلی سازمان از جمله پایگاه سنجش ازدور، موزه ی خلیج فارس و آسمان نمای شهر تهران انجام شد.

 

در نهایت این سفر علمی در تاریخ5 بهمن و بازگشت اساتید و دانشجویان به مشهد مقدس به پایان رسید.

 

بازدید ها : 3227
آخرین بروز رسانی مطلب در چهارشنبه ، 2 اسفند 1391 ، 16:12
 

فصلنامه علمی پژوهشی

 

fasl name

برای مشاهده تمامی شماره ها و همچنین ارسال مقالات اینجا را کلیک کنید

عضويت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از جدیدترین مطالب و تغییرات سایت خود آگاه میشوید.نظر سنجي

شعبه انجمن ژئوپلیتیک ایران در خراسان رضوی را چگونه ارزیابی می کنید؟
 

معرفی کتاب

stories.majazinsp_95

جغرافیای سیاسی فضای مجازی

نویسنده: دکتر محمد‌رضا حافظ‌نیا ناشر: انتشارات سمت. تاریخ نشر: زمستان 1390

...

stories.news.esteratejinsp_95

جغرافیای استراتژیک ایران - جلد دوم

نویسنده:  دکتر عزت الله عزتی ناشر: انتشارات سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح

...

stories.news.geo karbordinsp_95

ژئوپلیتیک کاربردی

این کتاب که به مناسبت برگزاری مراسم نکوداشت مقام علمی دکتر محمد‌حسین پاپلی‌یزدی به چاپ رسیده

...

stories.news.j.s.marznsp_95

جغرافیای سیاسی مرزهای ایران

نویسنده: ستاد فرماندهی مرزبانی ناجا، دفتر تحقیقات کاربردی ناشر: ستاد فرماندهی مرزبانی ناجا

...

stories.news.khateratnsp_95

خاطرات محمد‌رضا حافظ‌نیا

نام کتاب: خاطرات محمد‌رضا حافظ‌نیا ناشر: انتشارات سوره مهر این مجموعه خاطرات محمدرضا حافظ‌نیا از ارتش، دانشگاه، زندان و ..

 

ارسال آنلاین مقالات

submit_papers_03trace_btn